Životopis Jennifer Morrison

22. dubna 2014 v 23:00 | Missi |  Fakta o Jennifer

Jennifer Marie Morrison (narozena 12. dubna 1979 v Chicagu, Illinois) je americká herečka a modelka. Je známá jako představitelka Allison Cameronová v seriálu Dr. House, Zoey Pierson v How I Met Your Mother a Emma Swan v seriálu Once Upon a Time.

Dětství
Jennifer se narodila v Chicagu, Illinois a studovala na Arlington Heights v Illinois. Absolvovala ve Prospect High School v roce 1997, hrála na klarinet ve školní pochodové kapele, zpívala ve sboru a dělala roztleskávačku školního týmu.

Studovala divadlo a angličtinu na Loyola University v Chicagu a absolvovala v roce 2000. Studovala i herectví se společností Steppenwolf Theatre, poté odjela do Los Angeles, kde započala kariéru ve filmu a televizi.

Kariéra
Jennifer Morrison začala svou kariéru jako dětská hvězda, když začala účinkovat v reklamě pro JC Penney, Montgomery Ward a dále pro Rice Krispies and Mondos. Když jí bylo deset let, objevila se na obálce Sports Illustrated for Kids s basketbalistou Michaelem Jordanem.

V patnácti letech hrála ve svém debutovém filmu Křižovatka jako dcera Richarda Gera a Sharon Stone. Později se objevila jako Samantha ve filmu Ozvěny mrtvých s Kevinem Baconem. Její první hlavní role přišla roku 2000 ve filmu Temná legenda 2, od té doby hrála ve filmech Skřípění s Adamem Brodym, Přežít Vánoce s Benem Affleckem a Jamesem Gandolfinim a v Mr. & Mrs. Smith s Bradem Pittem a Angelinou Jolie.

Před přijetím jedné z hlavních rolí, imunologa Dr. Allison Cameronové, v seriálu Dr. House roku 2004 společně s Hughem Lauriem, pracovala na několika seriálech včetně Touched by an Angel a Dawsonův svět.

V roce 2005 začala s produkováním nezávislého filmu Flourish. Jennifer se objevila ve videoklipu Nicka Lachey ("Shut up"), The Donnas ("Too Bad About Your Girl") a Jack's Mannequin "Dark Blue".Osobní život
Jennifer Morrison je nejstarší ze tří dětí narozených Davidovi a Judy Morrisonovým. Prvně jmenovaný byl oceněn cenou *Teacher of the Year by the Illinois State Board of Education in 2003. Její sestra, Julia Kay Morrisonová, a bratr Daniel jsou studenty University of Illinois.

Od roku 2004 měla milostný vztah s Jessem Spencerem, který hrál jednu z hlavních rolí v Dr. House.
.
V lednu 2007 oznámil časopis People jejich zasnoubení v Paříži. V rozhovoru pro Post-Golden Globes Jenn uvedla, že ji Spencer požádal o ruku 23. prosince 2006 na Eiffelově věži.

V srpnu 2007 Jennifer a Jess odvolali zásnuby a rozešli se.

Jennifer randila se spoluhercem ze seriálu Once Upon a Time Sebastianem Stanem od května 2012 do srpna 2013.
 


Komentáře

1 SuE SuE | Web | 23. dubna 2014 v 14:52 | Reagovat

z Dr. House si jí teď nedokážu vybavit, ale z HIMYM ano :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama